Resimdeki canlı Hemeroplanes Triptolemus. Bu görüntüye bakan herkes bunun bir yılan olduğunu iddia edecektir, fakat gerçekte bu yılan taklidi yapan bir tırtıl türü.

caterpillar mimicking_snake

Hemeroplane tırtıllarına Güney Amerika , Afrika ve Orta Amerika’nın birçok bölgesinde rastlamak mümkün. Normal koşullar altında diğer tırtıllardan görünüş olarak hiçbir farkı olmayan bu tür, tehdit edildiğinde hızlıca bir değişim göstererek mucizevi bir şekilde kendisine yılan görüntüsü vermektedir.

Gerçekte zararsız olan bu canlılar, taklit yeteneklerini daha da inandırıcı kılmak adına yırtıcıları korkutmak için onları ısırmaya çalışacaklarmış gibi hamle yaparak karşısındakini kandırma yeteneğine de sahipler. Yılanlar gibi zehirli olmasalar da bu girişimleri kendilerini tehdit eden canlıları korkutmaya yetmektedir.

Yüce Rabbimiz bu canlıya kendisini yırtıcı türlerden koruması için mükemmel bir taklit yeteneği vermiştir. Bir yılanın görüntüsü ve onun saldırı teknikleri hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan bu canlının kusursuz taklit yeteneği Allah’ın sonsuz sanatını insanlara göstermektedir.

Bu tırtılın sergilemiş olduğu taklit yeteneği, evrimcilerin iddia ettikleri gibi aşama aşama oluşamayacak kadar kusursuz ve mükemmeldir. Hemeroplanes Triptolemus Allah’ın kendisine bahşetmiş olduğu bu mükemmel taklit yeteneği ile  sonsuz ilim ve kudret sahibi Allah’ı tesbih etmektedir.

O Allah ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, ‘şekil ve suret’ verendir. En güzel isimler O’nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O’nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir. (Haşr Suresi, 24)

Adnan Oktar’ın News Rescue’da yayınlanan makalesi:
http://newsrescue.com/hemeroplanes-triptolemus-a-snake-mimicking-caterpillar/