MULTİMEDYA
Filmler
Sunumlar
Masaüstü Resimleri
Ekran Koruyucular 
Linkler
SİZİN İÇİN SEÇTİK

DNA'yı Keşfedin
Kendi bedeninizin içinde çıktığınız bir yolculukta son durağınız sırlarla dolu olan DNA olacaktır.

HABERLER
20 Milyon Yıllık Örümcek Fosili Bize Ne Anlatıyor?
Karıncalardan ağaçlara, yarasalardan köpek balıklarına kadar çok çeşitli türlere ait yaşayan fosiller mevcuttur. Bu durum, doğa tarihi boyunca hiçbir evrimleşme yaşanmadığının kesin bir belgesidir.
  

  
Ana Sayfa > Sunumlar
SUNUMLAR

BİYOMİMETİK: KEMİKTEKİ TASARIM
Günümüzde inşaattan sağlık sektörüne kadar birçok alanda, doğadaki bilgilerden yararlanılıyor. Ve bu bilgiler yeni bir bilim dalını ortaya çıkarmış durumda: Biyomimetik. Biyomimetik bilimi doğadaki tasarımları inceler. Ve bu tasarımları örnek alarak çözümler üretir...
Doğadaki tasarımların teknolojiye ilham verecek kadar mükemmel olmasının nedeni ise, tüm bunların Allah'ın eseri olmasıdır. Yüce Allah, sonsuz bilgisinin örneklerini, yarattığı varlıklarda göstermektedir.
Bu filmde biyomimetik biliminden kemiğin yapısı öenk alınarak yapılan yapıları görecek ve doğanın ne kadar büyük bir yaratılış delili olduğuna şahitlik edeceksiniz...

Sunum İzle >>

 


DERİN DÜŞÜNMEK
Dünyaya gelmeden önce bir hiç olduğunuzu ve bir tuz tanesinden bile küçük iken nasıl bu hale geldiğinizi hiç düşündünüz mü?
İnsanlar karşılaştıkları tüm olayların yaratılış amaçlarını düşünmelidirler. İzleyeceğiniz bu tanıtım, sizi gereği gibi düşünmeye davet ediyor...

Sunum İzle >>

 

BALARISI MUCİZESİ
Balarılardaki mükemmel vücut sistemlerini, kendi aralarındaki akılcı davranışları, anlaşmak için kullandıkları dans etme ya da koku bırakma gibi yöntemleri, ayrıca arıların hesaplama, planlama, inşa etme gibi yetenekleri sayesinde inşa ettikleri peteklerin oluşumu ile birlikte tüm bunların nasıl ortaya çıktığını bu tanıtımıda seyredin.

Sunum İzle >>

 

BİLİM ADAMLARI DİYOR Kİ
20. yüzyılın en büyük bilim adamlarından biri olarak kabul edilen Albert Einstein'ın da söylediği gibi "dinsiz bilim topaldır", yani dinin yol göstermediği bilim ilerleme gösteremez, kesin sonuçlara ulaşması çok zaman alır ve hatta çoğu zaman sonuç alınması mümkün olmaz.
Bilim ancak Allah'ın sonsuz kudretini, evrendeki yaratılış delillerini araştırma amacını benimser ve bu amaç doğrultusunda çalışırsa doğru sonuçlara ulaşabilir. Rotası doğru çizilirse, yani doğru yönlendirilirse bilimin gerçek amacına en kısa sürede ulaşması sağlanabilir.
Bu gerçek, birçok bilim adamı tarafından da zaman zaman dile getirilmektedir. Bu prezantasyonda söz konusu bilim adamlarından bazılarının sözlerine yer verilmektedir.

Sunum İzle >>

 

İMTİHANIN SIRRI
İnsan, yeryüzünde bulunduğu sürece ahirete yönelik bir sınav yaşamakta ve bu konuda gösterdiği çabayla denenmektedir. Hayat, gerçekte Allah'ın bizleri sınamak ve eğitmek için yarattığı geçici bir süredir. İnsan bu süre boyunca düşünmek, böylece Rabbimizi tanımak, O'nun hükümlerine uymak ve sadece O'nun rızasını aramakla sorumludur. Bunun yanında bu imtihan hayatı boyunca başına gelen herşeye en güzeliyle karşılık vermek, sabretmek ve güzel ahlak göstermekle yükümlüdür. Herşeyin Rabbimizden gelen bir deneme olduğunu bilmek, bunlardan zevk almak, karşılaştığı her olayı neşe ve şevkle karşılamak ise, dünyadaki imtihanın müminlere has olan bir sırrıdır.
Bu tanıtımın amacı, çoğu zaman gaflet içinde hiç düşünmeden yaşamlarını sürdüren insanlara bu gerçekleri bildirmektir. Ve dünya üzerinde kendilerine amaç edindikleri şeylerin tümünden çok daha büyük bir amaçları olması gerektiğini hatırlatmaktır.

Sunum İzle >>

 

DEVEDEKİ YARATILIŞ MUCİZESİ
Çok az canlının yaşamını sürdürebileceği ağır çöl koşullarından etkilenmeyen vücut yapısı ile deve, üzerinde düşünülmesi gereken mucize bir canlıdır.
İzleyeceğiniz bu sunumda da devenin yaratılışındaki mucizelerden birkaçına şahit olacaksınız.

Sunum İzle >>

 

YUNUSLAR VE ONLARIN MUCİZEVİ SONAR SİSTEMLERİ
Yunuslar denizdeki en zeki hayvanlardır.
Bir yunus 3 km uzakta yanyana duran iki ayrı metal parayı birbirinden ayırt edebilir.
Yunuslardaki şaşırtıcı sonar sistemini keşfetmek ve Allah'ın yaratılış dellilerini görmek için tanıtımı mutlaka izleyin...

Sunum İzle >>

 

HER AN HER SANİYE
Bu film boyunca tüm evrende, kendi bedeninizde ve çevrenizde her an, her saniye gerçekleşen mucizelere şahit olacaksınız.
İnsanın sadece bu filmde izleyeceğiniz olaylar üzerinde düşünmesi bile, Allah'ın insanlar üzerindeki sonsuz ihsanını, şefkatini ve merhametini anlaması için yeterlidir.
Göklerde, yerde ve bu ikisi arasında bulunan tüm kompleks sistemler insanlara hizmet için durmaksızın kusursuzca işlemektedir.
Ve her an her saniye evrenin her köşesinde ve insan bedeninde mucizevi bir uyum ve düzen yaşanmaktadır.
Allah, insanlara rahmet kapılarını sonuna kadar açmış ve onu olabilecek en güzel şekilde nimetlerle kuşatmıştır.
Her an yaşanan bu mucizeleri fark eden insanın yapması gereken ise, her bir nimet ve güzellik karşısında Allah'a sürekli şükretmektir.

Sunum İzle >>

 

 

 


© 2007 Evren Ve Bilim. www.evrenvebilim.com
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz