MULTİMEDYA
Filmler
Sunumlar
Masaüstü Resimleri
Ekran Koruyucular 
Linkler
SİZİN İÇİN SEÇTİK

DNA'yı Keşfedin
Kendi bedeninizin içinde çıktığınız bir yolculukta son durağınız sırlarla dolu olan DNA olacaktır.

HABERLER
20 Milyon Yıllık Örümcek Fosili Bize Ne Anlatıyor?
Karıncalardan ağaçlara, yarasalardan köpek balıklarına kadar çok çeşitli türlere ait yaşayan fosiller mevcuttur. Bu durum, doğa tarihi boyunca hiçbir evrimleşme yaşanmadığının kesin bir belgesidir.
  

  
Ana Sayfa > Sanal Tur
SANAL TUR

 
 

 

EVRENDEKİ DENGE ve TASARIM


Güneşimiz ve onun etrafında dönen gezegenler, Samanyolu adı verilen galaksinin içinde yer alır. Samanyolu'nda Güneş'ten daha başka yıldızlar da vardır. Bunlardan en yakını bizden tam 4 trilyon km uzaktadır. Bu mesafeyi zihninizde şöyle canlandırabilirsiniz: İnsanların yaptığı en hızlı araçlardan biri olan uzay mekiğinin ulaşabildiği en yüksek hız saatte 28.500 km.dir. Eğer bu hızla bize en yakın yıldıza seyahat edecek olsaydınız bu yolculuk tam 5760 yıl sürerdi. Galaksimizde tam 250 milyar yıldız olduğunu ve en yakınının ne kadar uzakta olduğunu düşünürseniz galaksimizin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkar. Evrende bizim galaksimiz gibi 300 milyar galaksi olduğunu göz önüne alacak olursanız evrenin ne kadar büyük olduğunu da daha iyi anlayabilirsiniz.

Evrendeki gezegenlerin ve yıldızların sayısı yeryüzündeki tüm kumsallarda bulunan bütün kum tanelerinin toplamından daha fazladır. Ancak buna rağmen içinde canlıların yaşayabileceği özelliklere sahip tek bir gezegen vardır: Dünyamız.

Canlılık hakkında biraz düşünen her insanın varacağı tek bir sonuç vardır: Üzerinde yaşadığımız gezegen, insanlar ve diğer tüm canlılar özel olarak tasarlanmıştır. Gezegenimizde yaşam için gerekli tüm koşulların son derece hassas dengelere bağlı olması bunun delillerindendir. Güneş Sistemimizdeki diğer gezegenler incelenecek olursa bu gerçek hemen fark edilecektir.

NewsweekEtrafınızda gördüğünüz veya gözle göremediğiniz bütün varlıkların Yaratıcısı Allah'tır. O, göklerin ve yerin, evrendeki muazzam denge ve tasarımın tek Sahibi'dir. Yaratılış gerçeğini reddeden materyalizm ise, artık bilimin sınırları dışına itilmiş batıl bir inanç olarak yaşamaktadır. Big Bang teorisiyle beraber en koyu materyalist çevreler bile bunu kabullenmek zorunda kalmış ve birçok ünlü dergi bu gerçeği kapak konusu yaparak insanlığa duyurmuştur. Newseek Dergisi bunlardan biridir. Dergi Big Bang'i konu ettiği sayısında "bilimin Allah'ı bulduğu" gerçeğini okurlarına aktarmaktadır.

Evrendeki hassas dengeler, canlı veya cansız tüm varlıklar Allah'ın üstün yaratma sanatının apaçık delillerindendir.© 2007 Evren Ve Bilim. www.evrenvebilim.com
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz